Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie 1981 - 2007

29. 2. 2008

HISTORIE  1981 – 2007

 

V roce 1981 byla zahájena celková „rekonstrukce“ kulturního domu Střelnice, jednalo se ovšem o úplnou přestavbu. Zcela zmizelo boční křídlo s restaurací se samostatným vchodem, sál byl zkrácen ve prospěch velkého, proskleného a energeticky velice náročného vstupního vestibulu. Stavebními postupy z let sedmdesátých a pracovní morálkou let osmdesátých (nejhorší možná kombinace) a s pomocí brigádníků v tzv. Akci Z (neboli zadarmo) se velmi pomalu budovalo. V té době se divadelní ochotnická činnost smrskla na občasné estrádní výstupy při MDŽ apod., především na jevišti kulturního domu v Dolní Lipce.

 

V roce 1990 byla zkolaudována zadní část Střelnice s malým sálem, velký sál byl uveden do provozu o rok později. Sál slouží nejen divadlu a kinu, ale také  společenským zábavám, plesům a dalším akcím díky zatahovacímu hledišti.

 

1994        V tomto roce se obnovila ochotnická divadelní činnost, pásmo „Probouzení Thálie“ režíroval Jiří Strnad. V témže roce uvedl také „Baladu z hadrů“ se souborem O´Tyl.

 

1995        „Kytice“, O´Tyl  v režii J. Strnada, „Jesus Christ Superstar“ – volné seskupení zpěváků a muzikantů v režii Pavla Strnad za vydatné pomoci Viktora Vavruši, Bohumíra Strnada ml., Bohumíra Strnad st. a Denisy Hejtmanské.

 

1996        Pohádka „O kaštanovém království“, O´Tyl, r. J. Strnad

 

2000        Po několika schůzkách se skupina divadelníků kolem režiséra Zdeňka Němečka hlásí k odkazu TYLa a zahajuje komedií „Sluha dvou pánů“. Také O´Tyl hraje, Jiří Strnad režíruje „Limonádového Joea“.

 

2001        TYL: „Dva na koni, jeden na oslu“, r. Zd. Němeček; O´Tyl: „Královna koloběžka I.“, r. J. Strnad

 

2002        „Revizor“, r. Zdeněk Němeček. Divadelní soubor TYL se od počátku účastní soutěžních přehlídek a pravidelně přiváží  herecká ocenění (Jaroměř, Miletín, Ústí n.O., Brněnec).

 

2003        „Naši furianti“, r. Zd. Němeček. Soubor samozřejmě hraje v okolních městech (Letohrad, Žamberk, Jablonné n. O., Ústí n. O. a další).

 

2004        „Hráči“, r. Zd. Němeček, čistě pánská záležitostJ  Vzniká nový divadelní soubor – LIPKA, první komedii „Kristián“ režíruje Lubomír Petráněk ml.

 

2005        TYL: „Brouk v hlavě“, r. Zd. Němeček; LIPKA: „Pytlákova schovanka“, r. Arnošt Juránek

 

2006        Ani jeden soubor premiéru nepřipravil.

 

2007        TYL: „Prachy? Prachy!“, r. Zd. Němeček; LIPKA: „Na samotě u lesa“, r. Libor Líbal